Osobnosti:

Petr Svoboda

1.4.2019
Vitner si na Lorenzových sadech doběhl pro páté vítězství.

V neděli 31. března pořádal oddíl 80. ročník Běhu Lorenzovými sady. Krásné slunečné počasí přilákalo na start 274 běžců. Závody přípravek připomínaly svojí atmosférou slavnou Tour de France. Běžce v posledních metrech povzbuzoval špalír fandících diváků.

V hlavní kategorii mužů si pro své páté vítězství doběhl Petr Vitner. O druhé místo na trati spolu bojovali Jiří Brychta a David Nezveda. V posledním kole Brychta Nezvedu utrhl a doběhl si tak pro druhé místo. Třetí skončil Nezveda z pořádajícího oddílu.
Mezi ženami se žádný boj neodehrál. Pro první místo si doběhla Andrea Němcová, na druhém místě skončila Aneta Štorková a třetí Tereza Jonášová.
Kategorii dorostenců ovládli závodníci z Velkého Meziříčí. První cílem proběhl Petr Vokoun před Ivo Březkou, třetí byl domácí Karel Fučík.
V kategorii starších žákyň si Marie Fučíková doběhla pro stříbrnou medaili.

Z výsledků:
muži - 1. Vitner (OLYMP) 13:09, 2. Brychta (NMMOR) 13:55, 3. Nezveda (SPTRE) 14:08
ženy - 1. Němcová (JIHLA) 9:14, 2. Štorková (SPTRE) 9:52, 3. Jonášová (SPTRE) 10:02
dorostenci - 3. Fučík (SPTRE) 8:46, 4. Michálek (SPTRE) 9:18
starší žáci - 2. Tuček (SPTRE) 4:58
starší žákyně - 2. Fučíková (SPTRE) 3:11, 4. Krátká (SPTRE) 3:24
mladší žákyně - 5. Jurková (SPTRE) 2:27